Concerten voorjaar 2010 Puccini e più

In de afgelopen jaren hebben we met onze voorjaarsprojecten o.a. samengewerkt met fotografen, stadsgidsen, dichters en een vertelster maar de, voor een orkest wat meer voor de hand liggende samenwerking met een koor, is alweer en flink aantal jaren geleden. Daarom vinden we het bijzonder én spannend om dit voorjaar aan de slag te gaan met het Projectkoor UCK olv Paul van Roemburg. Op het programma staat de Messa di Gloria van Giacomo Puccini (1858-1924), oorspronkelijk de Messa a quattro voci genaamd.
orkestkoorvj2010cs550.jpg

Puccini, die uit een familie stamt die al vier generaties lang de kerkmuziek verzorgde in het Italiaanse provinciestadje Lucca, was voorbestemd om in die voetsporen te treden. Hij ontwikkelde echter een uitgesproken voorliefde voor opera en dat is te horen in de bijzondere mis vol dramatiek waarmee hij in 1880 op 22-jarige eindexamen deed aan het Istitute Musicale. Het was het begin van een glanzendflyervj2010.jpge carrière als operacomponist. Vrijwel meteen nadat hij de mis, voor gemengd koor, tenor, bariton en orkest, had geschreven, belandde het werk in een archief. Daar werd het pas in 1952 herondekt. Naast de mis nemen we ook nog ander werk van Puccini op het repertoire, te weten de Prelude voor orkest. Om de titel Puccini e Più (Puccini en meer) eer aan te doen spelen we ook een werk van tijdgenoot Georges Bizet en wel de Suite l’Arlésienne. Bizet componeerde de muziek oorspronkelijk als begeleiding bij het toneelstuk L'Arlésienne (Het meisje uit Arles) van schriijver Alphonse Daudet; een nogal drakerig stuk dat bij de première in 1872 slecht ontvangen werd. In datzelfde jaar selecteerde Bizet echter een aantal delen die hij zeer succesvol omwerkte tot een suite (No. 1). Suite No.2 is vier jaar na de dood van Bizet door arrangeur Ernest Guiraud uitgebracht. Omdat het thematische materiaal en de orkestratie in de basis van Bizet zelf zijn, wordt die beschouwd als van zijn hand.

Projectkoor UCK olv Paul van Roemburg
Het projectkoor van het Utrechts Centrum voor de Kunsten onder leiding van Paul van Roemburg bestaat ongeveer 10 jaar. In de afgelopen jaren is er hard gewerkt aan de opbouw van het repertoire en stonden o.a.  het Requiem van Fauré, de Mis in G van Schubert, het Requiem, de Spatzenmesse  en de Vesperae solennes van Mozart op het programma. In 2008 is er samengewerkt met het Kunstorkest en is er een aantal uitvoeringen gegeven van de Messe des morts van Jean Gilles. Hoewel cursisten voor ieder project van het  projectkoor van het UCK zich kunnen opgeven is de samenstelling van het koor de laatste jaren zeer constant.

Solisten
Puccini heeft in de Messa di Gloria twee solopartijen geschreven en we zijn erg blij dat we Erik Janse en Erks Jan Dekker bereid hebben gevonden om bij dit project met ons samen te werken. Tenor Erik Janse is aan zijn zangstudie begonnen terwijl hij technische natuurkunde studeerde. Hij heeft les gehad van o.a. Peter-Paul Houtmortels, Sasja Hunnego en Pejanse1zwcon2s.jpgierre Mak en op zijn repertoire staan werken van Schumann, Schubert, Bach en Mendelssohn. Erik is de afgelopen periode druk geweest. 'Kort geleden zong ik voor het eerst solo in geweldige stukken zoals de Messiah, de Johannes Passion (aria's), Mozarts Requiem en op Goede Vrijdag de evangelist in de Mattheus Passion. Maar nu verlang ik naar de Italiaanse stijl. Enkele jaren terug zong ik de Petite Messe Sollenelle van Rossini en daarin zie ik wel ejdekker2zws.jpgverwantschap. Ik heb veel zin in deze grote vocale uitdaging en ben nu ben ik druk aan het studeren op Puccini.' Op zijn site kunt u meer lezen over Erik Janse.

Erks Jan Dekker ontdekte de mogelijkheden van zijn stem op Vrije Hogeschool te Driebergen, besloot om serieus werk van de muziek te maken en haalde in 2004 zijn Bachelor of Music aan de Utrechtse Hogeschool voor de Kunsten. Hij volgde lessen bij o.a. Henny Diemer, Harry Peeters, Jard van Nes en Marco Beasley. Naast zijn solowerk heeft hij een grote liefde voor het zingen in ensembles en is hij als freelance-zanger actief bij het Nederlands Kamerkoor, Cappella Amsterdam en Collegium Vocale Gent. Voor Erks Jan is het niet de eerste keer dat hij de Messa di Gloria zingt. 'Miscchien al wel tien jaar geleden heb ik de mis al eens eerder gezongen. Dat was destijds met de begeleiding van 8 accordeons en dat gaf een hele speciale sfeer. Een sopraansoliste zong de tenoraria's, heel verrassend.' Ook basbariton Erks Jan Dekker heeft een eigen site.

Puccini e Più
Ad Hoc Orkest en Projectkoor UCK

Concert vrijdagavond 18 juni 2010
Locatie: Geertekerk, Geertekerkhof 23, 3511 XC Utrecht
Dirigenten: Haiko Boonstra (orkest) en Paul van Roemburg (koor)
Solisten: Erik Janse (tenor) en Erks Jan Dekker (basbariton)
Aanvang: 20:15 uur
Toegang: € 8,- en € 6,- (kinderen t/m 12 jaar en Vrienden van het Ad Hoc Orkest )

Repertoire
Giacomo Puccini - Messa di Gloria (1880)
Giacomo Puccini - Prelude voor orkest (1876)
Georges Bizet - Suite l’Arlésienne 1 & 2 (1872)
 
Bereikbaarheid Geertekerk

In de directe omgeving van de Geertekerk is het betaald parkeren (tot 23:00 uur) en is de parkeergelegenheid beperkt. De dichtstbijzijnde parkeergarage (op 600 m lopen van de kerk) is Springweg aan de Strosteeg 83. De garage is 24 uur per dag open. Komt u met het openbaar vervoer dan is het ca. 15 minuten lopen vanaf Utrecht CS.



 
Bezoekers: 171616
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ontvang onze nieuwsbrief